Leerlingen én docent vallen in de prijzen

3 oktober 2019 | Skills Talents

Ze wonnen goud, de leerlingen Dienstverlening & Producten van docent Wendy Pereira bij finale van Skills Talents. Zij is trots op haar leerlingen die ze niet pampert, maar juist uitdaagt: ‘Ik leg de lat hoog om hen meer kansen te bieden.’ De docente zelf won ook: voor haar goede begeleiding en inspiratie krijgt zij binnenkort een penning uitgereikt die hoort bij de Ir. W. Maas Geesteranusprijs.

Wendy Pereira mag zich een heel jaar lang de ‘Meest Inspirerende vmbo-docent in het techniekonderwijs 2019’ noemen, omdat zij haar leerlingen zo goed begeleidt en daarnaast een inspirator is voor collega-docenten. Het hart van de docente Technologie & Toepassing en Dienstverlening & Producten op het Bonhoeffer College in Enschede, ligt bij het vmbo: ‘Ik wil mijn leerlingen niet pamperen: door ze uit te dagen in een wedstrijd, kunnen ze boven zichzelf uitstijgen.’ De prijs werd bekendgemaakt tijdens de Skills Talents-finale door Arie Slob, minister van OCW. De bijbehorende penning krijgt ze 18 oktober uitgereikt tijdens een feestelijke bijeenkomst op haar school.

Kennismaken met veel facetten van techniek
Pereira is coördinator op deze Bèta Challenge school, waar leerlingen vanaf de eerste klas in aanraking komen met technologie en de toepassing ervan. Samen met mbo’ers lossen leerlingen namelijk een bestaand probleem van een bedrijf op. ‘Voor leerlingen in de theoretische en gemengde leerweg is dat een fantastische verbreding want zo leren ze veel meer facetten van techniek kennen. En van de daarbij passende vervolgopleidingen en bedrijven. Het maakt dat ze straks beter kunnen kiezen. Vooral voor meisjes is het goed om te ervaren hoe leuk en interessant de techniek kan zijn.’

Skills-wedstrijden toegevoegde waarde voor GL- en TL-leerlingen
De docente vindt Skills-wedstrijden een toegevoegde waarde hebben omdat bij haar vak ook GL- en TL-leerlingen mee kunnen doen. En haar leerlingen haalden dus goud op de finale. De opdracht lag hen goed: ze moesten voor een nieuw product van een ecologisch cosmeticabedrijf een logo, website en evenement bedenken en hun voorstel presenteren. ‘Dat deden ze uitstekend, want onze leerlingen moeten vaker een ‘elevatorpitch’ houden op onze school. Mijn leerlingen vonden het zo spannend om mee te mogen doen! En ik ben natuurlijk trots op hen dat ze het zo goed gedaan hebben.’

Wilskracht en drive
Haar manier van coachen en begeleiden betaalde zich uit. De leerlingen moeten vooral plezier hebben en lekker in hun vel zitten om goed te kunnen presteren, vindt zij. ‘Ik kan het niet vaak genoeg tegen mijn leerlingen zeggen: je kunt alles waarmaken wat binnen je bereik ligt, als je maar de wil en de drive hebt. En het gaat niet alleen om winnen, ook de sociale kant is belangrijk. Zo had een team van een andere school in de voorrondes een bepaald kabeltje niet. Eén van mijn leerlingen liet de jury weten dat zij wel hun reservekabel mochten gebruiken. Dat vind ik dan fantastisch.’

Collega’s inspireren
Dienstverlening & Producten is een vrij nieuw vak, evenals de deelname aan Skills. De docente wil de voorrondes graag in het lesprogramma inpassen, maar dat is nog niet zo ver. Nu vinden de activiteiten plaats na schooltijd. 
Voor haar collega’s is Pereira ook een inspirator, zo bleek uit het juryrapport van de Ir. W. Maas Geesteranusprijs. Waar hem dat in zit? ‘Ik vind het belangrijk me als docent te blijven ontwikkelen. Natuurlijk heeft iedereen wel eens last van de hectiek of de administratielast. Maar als je gebruikmaakt van elkaars kwaliteit en van elkaar leert, dan blijf je je ontwikkelen en wordt het nooit saai. Daarin wil ik mijn collega’s graag inspireren.’

Wil jij je leerlingen ook extra kansen bieden? Schrijf je voor 15 november 2019 in voor één van de wedstrijden van Skills Talents.

Connect:

Laatste nieuws

Host locaties kwalificatiewedstrijden bekend!

De kwalificatiewedstrijden van Skills Talents vinden aankomend jaar plaats op acht prachtige locaties in Nederland! Goed nieuws, vijf van deze host locaties zijn al bekend. Afhankelijk van de indeling gaan jouw leerlingen misschien wel strijden tijdens een...

Aankondiging Skills The Finals 2022

Het jaarlijkse NK voor beroepen Skills The Finals vindt op 31 maart en 1 april 2022 plaats in Utrecht. Tijdens dit tweedaagse finale-evenement in de Jaarbeurs strijden honderden vmbo-leerlingen en mbo-studenten om de prestigieuze titel Nederlands Kampioen in hun...

Horeca voorronden bij MBO Amersfoort

*Deze foto is gemaakt vóór corona. Fabienne Bakker, promoteam-lid van WorldSkills Netherlands, bezocht afgelopen week een trainingsdag voor de horeca opleidingen, georganiseerd door MBO Amersfoort. Fabienne mocht deze dag een workshop geven aan studenten en sprak...

Team Netherlands wint de Berg Award tijdens het Ambassadeursgala 2021!

Tijdens het Ambassadeursgala is de WSNL Berg Award uitgereikt aan ALLE leden van Team Netherlands. Team Netherlands heeft ontzettend veel flexibiliteit en doorzettingsvermogen laten zien en zijn als professionele vakmannen en -vrouwen omgegaan met de teleurstelling...

Videos

Nieuwsbrief